فایل word مقاله بررسي نقش فن آوري نانو در کاهش آلودگي هاي زيست محيطي صنعت ساختمان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله بررسي نقش فن آوري نانو در کاهش آلودگي هاي زيست محيطي صنعت ساختمان :

فایل word مقاله بررسي نقش فن آوري نانو در کاهش آلودگي هاي زيست محيطي صنعت ساختمان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در پاییز 1387 در علوم و تکنولوژی محیط زیست از صفحه 61 تا 70 منتشر شده است.
نام: بررسی نقش فن آوری نانو در کاهش آلودگی های زیست محیطی صنعت ساختمان
این مقاله دارای 10 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله فن آوری نانو
مقاله آلودگی زیست محیطی
مقاله صنعت ساختمان
مقاله نانو آلومینیوم

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
امروزه از فن آوری های مختلف به منظور ایجاد آسایش بیشتر و صرفه جویی در هزینه ها به خصوص در مصرف منابع انرژی بهره های فراوان برده می شود. نانو تکنولوژی علم ساختمان اتم به اتم مواد جدید با خواص مورد نظر است که هنوز در آغاز راه خود در جهان قرار دارد و آینده بسیار روشنی برای آن پیش بینی می شود. این علم با کنترل مواد در مقیاس مولکولی, گشایش اسرار طبیعت در تمام عرصه ها را نوید می دهد. از جمله دست آوردهای فراوان این فن آوری, کاربرد آن در تولید, انتقال, مصرف و ذخیره سازی انرژی با کارآیی بالا و کاهش آلودگی های زیست محیطی است که تحول شگرفی را در این زمینه ایجاد می کند.
استفاده از فن آوری نانو جهت تهیه مصالح مناسب و با ویژگی های مورد نظر در بخش های مختلف ساختمان, برای کاهش مصرف انرژی به صورت مستقیم وغیر مستقیم نقش به سزایی خواهد داشت. امروزه با بهره گیری از این فن آوری می توان مفهوم معماری هماهنگ و همساز با طبیعت را گسترش داد و همانند معماری سنتی ایران البته با تلفیق تکنولوژی روز راه حل ها ی منطقی و مناسبی جهت فراهم نمودن شرایط آسایش انسان, ابداع و ارایه نمود.
در این پژوهش چگونگی بهره گیری از نانوتکنولوژی در زمینه های ذیل مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است.
1بهینه سازی مصرف انرژی ساختمان ها 2 پاک سازی هوای فضاهای مسکونی 3 دستیابی به مصالح تجدیدپذیر که ضمن مقاومت بالا حداقل آسیب را به محیط زیست وارد می کند. تحقیق انجام گرفته بر مبنای مطالعات کتابخانه ای و جستجوهای اینترنتی است. روش تحقیق نیز توصیفی تحلیلی می باشد و بخشی از تحقیق بر اساس نمونه های آزمایشگاهی انجام گرفته است. در مقاله با شیوه کمی و کیفی به مباحث مربوطه پرداخته شده است.

لینک کمکی