فایل word مقاله بررسي باز يافت دانه هاي تغيير شکل يافته (ضايعاتي) حاصل از مصرف پودر جوشکاري زيرپودري

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله بررسي باز يافت دانه هاي تغيير شکل يافته (ضايعاتي) حاصل از مصرف پودر جوشکاري زيرپودري :

فایل word مقاله بررسي باز يافت دانه هاي تغيير شکل يافته (ضايعاتي) حاصل از مصرف پودر جوشکاري زيرپودري که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در پاییز 1387 در علوم و تکنولوژی محیط زیست از صفحه 71 تا 83 منتشر شده است.
نام: بررسی باز یافت دانه های تغییر شکل یافته (ضایعاتی) حاصل از مصرف پودر جوشکاری زیرپودری
این مقاله دارای 13 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بازیافت
مقاله جوشکاری زیرپودری
مقاله الکترو میکروسکوپ روبشی
مقاله گل جوش

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
انسان عصر جدید در فکر و تلاش عملی برای یافتن راه‌حل‌های مناسبی است تا بتواند قسمت اعظم ضایعات صنعتی را به جای دور ریختن در آب ها و اقیانوس ها و انباشتن در کویرهای بی سرنشین جهان سوم, به طریقی مورد مصرف مجدد قرار دهد.
ضایعات حاصل از مصرف پودر های جوشکاری زیر پودری نیز یکی از ضایعات صنعتی آلوده کننده محیط زیست است. در این تحقیق سعی شده با کمک دستگاه های تعیین کننده نوع فازها (ایکس ری دیفراکتومتری(XRD , تعیین کننده ترکیب شیمیایی (ایکس ری فلوروسنس (XRF, بررسی نوع و شکل فازها (الکترومیکروسکوپ روبشی(SEM, تعیین کننده آنالیز فازها در ضمن بررسی های الکترومیکروسکوپ روبشی (پراکنده کننده انرژی اشعه ایکس(EDX , تعیین کننده مقدار کربن و گوگرد (دستگاه اشترولاین) و با استفاده از روش های آسیاب, جداسازی, فرآوری, فرمولاسیون و زینترسرامیکی روشی برای مصرف مجدد ضایعات جوشکاری زیرپودری یافته شود.
طی این تحقیق مشخص گردید که با جداسازی ذرات آهنی افزوده شده ضمن کاربرد به ترکیب پودر, می توان ضایعات حاصل از پودر تغییر شکل یافته را مجدداً جهت ساخت پودر جوشکاری مورد استفاده قرار داده و اثرات زیست محیطی آن را کاهش داد.

لینک کمکی