فایل word مقاله تاثير ترکيبات ازت بر توليد پلي هيدروکسي آلکانوات ها با استفاده از لجن فعال

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله تاثير ترکيبات ازت بر توليد پلي هيدروکسي آلکانوات ها با استفاده از لجن فعال :

فایل word مقاله تاثير ترکيبات ازت بر توليد پلي هيدروکسي آلکانوات ها با استفاده از لجن فعال که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در پاییز 1387 در علوم و تکنولوژی محیط زیست از صفحه 85 تا 92 منتشر شده است.
نام: تاثیر ترکیبات ازت بر تولید پلی هیدروکسی آلکانوات ها با استفاده از لجن فعال
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پلیمرهای زیست تخریب پذیر
مقاله تصفیه هوازی- بی هوازی
مقاله لجن فعال؛ PHAs
مقاله SBR
مقاله C/N

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
از میان پلاستیک های قابل تجزیه گروهی تحت عنوان PHAs و کوپلیمرهای آن که بالغ بر چهل ترکیب مختلف می باشد, به علت قابلیت تجزیه پذیری کامل, انعطاف پذیری, مقاومت 100% در برابر آب, پایین بودن نسبی هزینه تولید و همچنین سادگی فرآیند نسبت به سایر پلیمرهای زیست تخریب پذیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. هدف از انجام این کار تحقیقاتی بررسی تاثیر ترکیبات ازت بر تولید پلیمر با استفاده از لجن فعال بوده است.
بر اساس نتایج به دست آمده وجود ترکیبات ازت در سوبسترا نه تنها باعث توقف فرآیند تولید PHAs نگردیده بلکه باعث افزایش بازده تولید پلیمر نیز شده است. از میان ترکیبات ازت مورد استفاده اثر عصاره مخمر (Yeast Extract) بیشتر از پپتون (Pepton) و اثر پپتون بیشتر از سولفات آمونیوم تعیین گردیده است.
اضافه شدن ازت به خوراک راکتور تولید پلیمر باعث افزایش میزان مصرف استات می گردد. در این تحقیق میزان مصرف استات در هنگامی که از عصاره مخمر به عنوان منبع ازت استفاده شده نسبت به حالتی که سوبسترا فاقد ازت می باشد بیش از 50% افزایش نشان می دهد.
افزایش نسبت کربن به ازت خوراک راکتور تولید پلیمر تا میزان 25 (گرم بر گرم) باعث افزایش میزان تولید پلیمر شده, اما افزایش بیشتر این نسبت تاثیر چشمگیری بر بازده تولید پلیمر ندارد. در این آزمایش حداکثر میزان PHAs تولیدی مربوط به C/N=25 و برابر با 23 % بوده که با آن چه توسط استات به تنهایی حاصل گردیده اختلاف قابل توجهی ندارد. از دیگر نتایج تحقیق این بود که پساب هایی را که دارای نسبت کربن به ازت بالاتر از 25 (گرم بر گرم) هستند را می توان به عنوان منبع کربن جهت تولید PHAs مورد استفاده قرار داد.

لینک کمکی