فایل word مقاله فرآيند بررسـي يک مقاله در مجله دانشگاه علوم پزشکي رفسنجان از ارسال تا چـاپ (سخن سردبير)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله فرآيند بررسـي يک مقاله در مجله دانشگاه علوم پزشکي رفسنجان از ارسال تا چـاپ (سخن سردبير) :

فایل word مقاله فرآيند بررسـي يک مقاله در مجله دانشگاه علوم پزشکي رفسنجان از ارسال تا چـاپ (سخن سردبير) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در پاییز 1389 در مجله دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان از صفحه 149 تا 152 منتشر شده است.
نام: فرآیند بررسـی یک مقاله در مجله دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان از ارسال تا چـاپ (سخن سردبیر)
این مقاله دارای 4 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقالات علمی – پژوهشی که حاصل تلاش های خستگی ناپذیر نویسندگان آن ها می باشند, زمانی که به چاپ می رسند نه تنها موجبات خوشنودی و رفع خستگی نویسندگان خود را فراهم می آورند, بلکه به ارتقا سطح دانش در حوزه های گوناگون معرفت بشری می انجامند. گاهی اوقات در برخی از حوزه های معرفت بشری, مقالات چاپ شده می توانند در تدوین سیاستگزاری های کلان جامعه نیز نقش مهمی را ایفا نمایند. در حوزه های مشخصی از معرفت بشری نظیر حوزه سلامت, نتایج حاصل از کارهای تحقیقاتی پژوهشگران که در قالب مقالات تحقیقی به زیور طبع آراسته می گردند, می توانند به ارتقا سلامت آحاد جامعه نیز منجر شوند.
با این وجود, یک مقاله از زمان نگارش توسط نویسنده یا نویسندگان خود و ارسال آن برای یک مجله, تا زمانی که در مجله به چاپ می رسد راه طولانی و پر پیچ خمی را طی می نماید. در طی این مسیر طولانی ممکن است مقاله چندین بار مورد بازبینی قرار گرفته و شیوه نوشتن آن دستخوش تغییر و تحول گردد. شناخت مراحل مختلف این مسیر نه تنها برای نویسندگان, بلکه برای خوانندگان مقالات نیز سودمند می باشد. از همین رو, در سخن سردبیری این شماره به مراحل مختلف و گوناگونی که از ارسال یک مقاله تا چاپ آن در مجله دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان طی می گردد, اشاره خواهد شد.

لینک کمکی