فایل word مقايسه نيروگاه بادي و خورشيدي در منطقه استان کرمان و جايابي اين نيروگاه ترکيبي با استفاده از الگوريتم اجتماع پرندگان در منطقه مورد مطالعه شهرستان انار

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقايسه نيروگاه بادي و خورشيدي در منطقه استان کرمان و جايابي اين نيروگاه ترکيبي با استفاده از الگوريتم اجتماع پرندگان در منطقه مورد مطالعه شهرستان انار :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : دومين کنفرانس بين المللي يافته هاي نوين پژوهشي در مهندسي برق و علوم کامپيوتر

تعداد صفحات :6

چکیده مقاله:

منابع تولید پراکنده در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از کشورها شده است. زیرا اکثر منابع تولید پراکنده وابسته به عوامل طبیعی می باشند و سازگاری با محیط زیست دارند و همچنین در کاهش گازهای گلخانه ای مؤثر هستند. علاوه بر نوع منبع تولید کننده انرژی مکان قرار گیری این منبع نیز در شبکه برق اهمیت فراوان دارد ما نقطه ای را برای این نیروگاه هیبریدی در نظر می گیریم که بیشترین بازدهی را از لحاظ جذب انرژی داشته و قابلیت اطمینان شبکه را افزایش دهد.روش های ابتکاری و الگوریتم ها ابزاری جهت جایابی این منابع در شبکه می باشند. در این مقاله جایابی این نیروگاه با هدف کاهش تلفات و تامین انرژی بخشی از شهرستان انار با استفاده از الگوریتم اجتماع پرندگان هیبریدی ( HPSO) صورت گرفته است و نتایج آن رضایت بخش بوده است که در این مقاله آورده شده است.

لینک کمکی