فایل word ارائه يک چارچوب اطلاعااتي براي پاسخگويي خودکار به سؤالات زبان فارسي بر پايه دانشاستخراج شده از ويکي پديا با استفاده از يادگيري خود نظارتي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word ارائه يک چارچوب اطلاعااتي براي پاسخگويي خودکار به سؤالات زبان فارسي بر پايه دانشاستخراج شده از ويکي پديا با استفاده از يادگيري خود نظارتي :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : سومين کنفرانس بين المللي پژوهشهاي کاربردي در مهندسي کامپيوتر و فن آوري اطلاعات

تعداد صفحات :17

چکیده مقاله:

در این مقاله یک چارچوب اطلاعاتی برای به کارگیری در یک سامانه پرسش وپاسخ خودکارارائه می گردد. هدف سامانه پرسش و پاسخ پاسخگویی به پرسشهای باانواع تعریف شدهاست. دامنه دانش استخراج شده و در نتیجه پرسشهای قابل پاسخگویی از نظر موضوع باز بوده و به عبارتی عام می باشد یک دسته پرکاربرد از سامانه های پرسش و پاسخ دسته ای هستند که روی پرسش از حقایق متمرکزند. یک منبع مناسب درپاسخگویی به پرسشهای عمومی پایگاه های دانش می باشد در این پژوهش از پایگاه دانش مبتنی بر یکی پدیا به عنوان بزرگترین دانشنامه آازد به عنوان منبع اطلاعاتی استفاده شدهاست. نمونه های اطلاعاتی در قالب زوجهای صفت - ارزش از مقالات استخراج و در پایگاه دانش ذخیره شده اند . روی بستر اطلاعات فراهم شده یک مولفه پرسش و پاسخ با قابلیت پاسخ به چنددسه مشخص از پرسشها قرارمی گیرد.

لینک کمکی