فایل word بررسی رابطه بین نگرش اقتضایی مدیران با عملکرد دبیران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word بررسی رابطه بین نگرش اقتضایی مدیران با عملکرد دبیران دارای 97 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی رابطه بین نگرش اقتضایی مدیران با عملکرد دبیران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

مقدمه

آدمی تنها آفریده ای است که محتاج تعلیم و تربیت است. انسان پس از تولد, برای برخورداری از حیات طیب و زندگی در یک جامعه اسلامی و حرکت در مسیر الله, نیاز به تعلیم و تربیت دارد. تربیت در هر نظام و سیستمی که باشد براساس هدفی است ومنظور از هدف, نقطه ای است که قصد وصول به آن را داریم. بنابراین وجود تعیین هدف, ضرورت هر نظام تربیتی است.
هر جامعه ای برای متحقق ساختن اهداف خود به سازمانهای گوناگون نیاز دارد. اهمیت سازمان ها به اندازه ای است که اجتماع را, اجتماع سازمانی نامیده اند, زیرا بدون آنها, انجام دادن امور, اگر غیر ممکن نشود,‌ دست کم بسیار دشوار و همراه با تأخیر زمانی صورت خواهد گرفت.
تصور سازمان و جامعه بدون وجود مدیر و رهبر, چه از نظر عقلی یا تجربی, امکان پذیر نیست. با آن که از نظر عمر نظری پدیده مدیریت حدود دو قرن می گذرد, بررسی تاریخ زندگی انسان ها نشان می دهد که مدیریت و رهبری, بدون آن که مدون شده باشد, در حکم یک ضرورت مطرح بوده است. زندگی پیامبران, امامان و دانشمندان دوران های گذشته شاهد مثال این ادعا به شمار می رود.
مدیریت هر سازمانی کوشیده است و باید بکوشد, با افزایش بهره وری, کارآیی و اثربخشی به حفظ و توسعه سازمان خود بپردازد. مدیران شایسته و فهیم, یا به واسطه تجربه و آزمایش و خطا یا به سبب آموزش های ویژه, به انتخاب سبک مدیریت, راهبردهای مدیریت و .. پرداخته اند.
سازمانها و نهادهای اجتماعی براساس هدفهای مثبت و معینی تأسیس می شوند و به جامعه خدمت می کنند. یکی از این نهادها,‌ وزارت آموزش و پرورش است که هدف آن انسان سازی است. چنین هدفی, مسئولیت خطیر و مهمی را بر عهده این نهاد اجتماعی محول می کند.

لینک کمکی