فایل word ویژگی های استان لرستان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word ویژگی های استان لرستان دارای 49 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word ویژگی های استان لرستان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

مقدمه:
استان لرستان سرزمینی زیبا با آب و هوای دلپذیر و محصوردرکوههای مرتفع و صعب العبور است که بین 46درجه و51دقیقه تا 50 درجه و22 دقیقه عرض شمالی درسلسله جبال زاگرس میانی واقع شده است. این استان از شمال به استانهای مرکزی و همدان ,از شرق به استان اصفهان ,از جنوب شرقی به چهار محال وبختیاری ,از جنوب به استان خوزستان و از غرب به استان کرمانشاه و ایلام محدود است.
استان لرستان با مساحت 28064 کیلومتر مربع در غرب کشور پهناور ایران واقع و7/1 درصد مساحت کشور را به خود اختصاص داده است . این استان با بیش از 1600000 نفر جمعیت 6/2 درصد جمعیت کشور را دارا می باشد . بنابراین استان لرستان از حیث مساحت و نیز جمعیت رتبه چهاردهم را بین استانهای کشور حائز گردیده است.
اشترانکوه با 4150 متر ارتفاع بلندترین نقطه استان لرستان است.پست ترین نقطه در جنوبی ترین استان واقع شده و ارتفاع آن از سطح دریا 500 متر است .
بر اساس آخرین تقسیمات کشوری استان لرستان, دارای 9 شهرستان,12 شهر, 25 بخش, 81 دهستان و 2842 آبادی دارای سکنه بوده ومرکز سیاسی واداری آن شهر خرم آباد است .
شهرستان های استان عبارت اند از:خرم آباد , بروجرد,الیگودرز ,دورود ,ازنا ,کوهدشت ,دلفان, سلسله وپلدختر.

لینک کمکی