فایل word آشنایی با شهر ماسوله

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word آشنایی با شهر ماسوله دارای 88 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word آشنایی با شهر ماسوله  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

فهرست:
نگاهی به استان گیلان ( صدف ماسوله)
نگاهی به بافت شهری ماسوله و معماری بافتی
معماری ماسوله
نگاهی به بافت ماسوله
آشنایی با معماری ماسوله
ماسوله و معماری سنتی خانه ها
معماری, بافت و ترکیب سنتی منازل ماسوله
بافت روستایی ماسوله
ماسوله به عنوان شهر پایدارزیست محیطی
موقعیت جغرافیایی ماسوله
تاَثیرعوامل زیست محیطی-اقلیمی بر معماری وشهرسازی ماسوله:
مرفولوژی و بافت شهری
مصالح محلی وبوم آورد (خشت  –گل-چوب و .......) در معماری ماسوله
بافت پله کانی –مطبق ماسوله
استقراربافت شهری در قسمت میانی وجنوبی  کوهیپایه
همگونی دسترسی های شهری با شیب طبِیعی زمین
مصالح
تاسیسات شهری -منابع طبیعی
نتیجه گیری معماریباران های مه پاش شمال , نم دریا, پوشش مخملین سبز جنگل ها وخزه های سبز آرمیده بر تنه خیس قهو ه ای درختان, شالیزار های سبز زیر لعاب زرگون آفتاب و مردمانی میهمان نوازخاطراتی است که تا ابد در ذهن گردشگران استان گیلان جاودانه می شوند. جغرافیای دلپذیر گیلان مجموعه ای است بی بدیل از شاهکارها و مواهب خدادادی حاصل دریای همیشه آبی خزر, تجلی یافته در آیینه امواج آرام کرانه های دل انگیز, جلگه ها, کوهپایه های جنگلی با گستره سبز شالیزار های برنج, عطر خوش مخمل سبز بوته های چای , ییلاقات مصفا و رودخانه هایی زلال و پر پیچ و خم که شاید در خارج از این استان تنها بتوان همه این بهشت چشم را یکجا تنها در رؤیا تصور کرد. وجود تالاب های زیبای امیرکلایه لاهیجان , خطیب گوران و کهنه گوراب فومن , بندر کیاشهر, استیل آستارا و تالاب بین المللی انزلی به عنوان توقفگاه و پناهگاه هزاران پرنده زیباو رنگارنگ دریایی و قو های سپید , مانند طاووسی زیبا پر های افسونگر خود را برای پذیرایی از مسافران گسترده است.
تمامی این جاذبه ها و دیگر جاذبه های گیلان , این استان را در ردیف چهار استان اول گردشگری کشور مطرح کرده است. «ماسوله», شهری است تاریخی با بنا های زنجیروار , پلکانی و کاهگلی که از دره ای سبز با رودی خروشان آغاز و در افقی از ابر و مه امتداد می یابد.
در ماسوله همه پنجره ها روبه آفتاب باز می شود, نور خورشید در قلب همه خانه ها نفوذ می کند و گلدان های شمعدانی پر از گل به پنجره های چوبین و سنتی منازل زیبایی خاصی بخشیده است.
در ماسوله هربنایی متکی به بنای پایین دست است و مجموعه این بناها از طریق راهرو های باریک طولی و دهلیز های پرپیچ و تاب سنگ فرش شده به سازه های هم سطح و فوقانی راه می یابد.
نسیم خنک و مرطوب از راهروی تو در توی ماسوله به آرامی می خزد و در آنسوی پنجره های چوبی و خوش نمای خانه ها,همه برای ورود میهمانان وگردشگران انتظار می کشند.
«قلعه رودخان», برفراز قله ای رفیع و درفاصله ?? کیلومتری جنوب شرقی شهر فومن ,آنجا که انبوه درختان جنگلی قد برافراشته اند, نظاره گر گذشت هزاره هاست. گرچه قرن هاست که این دژ میزبان باد و باران و برگ های زرد فرو افتاده از انبوه درختان جنگلی است, اما باگذشت این همه سال می توان همهمه ستوران و پژواک صدای پای قراولان ساسانی را برسنگ فرش های آن شنید , حتی شمایل نگهبانان و سربازان را تجسم و خستگی را در عمق نگاهشان دید. کوره راهی صعب و نفس گیر در گذر از دالانی سبز و پوشیده از انبوه درختان جنگلی سربه فلک کشیده, در مسیر جویباری زلال به دروازه قلعه رودخان و عمق تاریخ آن منتهی می شود.

 


منابع:
http://www.globallearningnj.org/

http://www.sustainable.dog.gov/

http://www.landscapeplanning.gre.ac.uk/
•    ماسوله قدیم کجاست؟ بلایای طبیعیِ ماسوله جدید کدام است؟ بهمن رمضانی - استادیار دانشگاه آزاد اسلامی رشت
•    بروشور سازمان میراث فرهنگی
•    گزارش صعود - ابراهیم حداد

لینک کمکی