فایل word بررسی مذهب و آموزش مذهبی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word بررسی مذهب و آموزش مذهبی دارای 51 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی مذهب و آموزش مذهبی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

آموزش مذهبی
تعلیم برنامه آموزشی
By:Elaine mecreery

دیباچه
مذهب یک پدیده انسانی جامع و فراگیر است. تقریباً هر جامعه ای در سرتاسر تاریخش یک بینش یا شناخت مذهبی از جهان داشته است. مذهب , جهانی را که ما در آن زندگی می کنیم شکل داده است و در آینده نیز این نقش را بازی خواهد کرد. اگر آگاهی ما از خود بعنوان یک جامعه جهانی افزایش یابد, بطور همزمان حوزه و محدوده بیکران چشم اندازهای مذهبی نیز به جهان معرفی می شوند. برای میلیونها انسان مذهب یک بخش بنیادی از آزمایش و تجربه بشر بوده و نیرویی است که به زندگی معنا می بخشد و برای زندگی راهنماست؛ از نظر گروهی دیگر مذهب برای نمایاندن جنبه برتر زندگی آنها شکل گرفته است, اما این افراد (گروهها) در جوامعی زندگی می کنند که قوانین, تقویمها و فرهنگ آن براساس سنت ها(باورهای) مذهبی شکل گرفته اند, در صورتیکه رد اعمال رسمی مذهبی درک معنوی این تجربه بشری را از بین می برد. رشد در سنین جدید (شاید به معنای سن بلوغ) باعث بروز اعمال و شعائر مذهبی در فرد می شود و در این دوره نوع بشر جستجو برای رسیدن به خدای متعال را ادامه می دهد.
با توجه به این مضمون (زمینه) لازم است بچه ها (دانش آموزان) را که در دنیای امروز زندگی و رشد می کنند آشنا بشوند با تفاوتها و شیوه تکامل جستجوی مذهبی در میان نوع بشر . بسیاری از بچه هایی که به آنها آموزش می دهیم, متعلق به جوامع مذهبی خاصی هستند که دیگران به آن تعلق ندارند, اما تمام شاگردان باید در فرآیند تفکر درباره یک زندگی مذهبی پایدار شرکت کنند. ما از کجا آمده ایم؟ چرا ما در این جهان هستیم؟ پس از مرگ چه اتفاقی برای ما می افتد؟ بنابراین آموزش مذهبی (RE) تلاش می کند بچه ها را در مسیر شخصی زندگیشان کمک کند, آموزش مذهبی به بچه ها کمک می کند (فرصت می دهد) تا اعتقادات شخصی, ارزشها و سبک زندگی خود را منعکس کنند و همزمان اعتقادات, ارزشها و شیوه زندگی دیگران را نیز بشناسند.
مراجع
منابع
وب سایتهای مفید.

لینک کمکی