فایل word آشنایی با دستگاه محافظ لوازم برقی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word آشنایی با دستگاه محافظ لوازم برقی دارای 49 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word آشنایی با دستگاه محافظ لوازم برقی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.بخشی از فهرست مطالب پروژه فایل word آشنایی با دستگاه محافظ لوازم برقی

1-1 مقدمه

1-2 تاریخچه برق

1-2-1 برق در جهان

1-2-2 برق در تهران

2-1 نوسان برق چیست؟

2-2 محافظ لوازم منزل

2-2-1 محافظ یخچال و فریزر

2-2-2 تشریح مداری قطعات سازنده محافظ

2-2-3 طریقه استفاده و آزمایش دستگاه

2-3 برخی از لوازمی که به محافظ جریان برق نیاز دارند

2-3-1 یخچال

2-3-2 فریزر

2-3-3 ساید بای ساید

2-3-4 هود آشپزخانه

2-4 مدار داخلی محافظ وسایل برقی

2-4-1 توضیح مدار

3-1 برنامه توسعه ایمنی در برابر خطرات ناشی از جریان برق

3-2 الزامات حفاظت فیزیکی

3-3 عملیات کار ایمن

3-4 خطوط برق فشار قوی

3-5 تجهیزات حفاظتی

3-6 ابزار کار

3-7 بازرسی و بازبینی

3-8 آموزش

3-9 آسیب‌های‌ الکتریکی‌

3-9-1 صاعقه‌

3-9-2 جریان‌ ولتاژ بالا

3-9-3 جریان‌ ولتاژ پایین‌

3-10 برق گرفتگی

3-10-1 آنچه‌ شما می‌توانید انجام‌ دهید

3-11 دستورات ایمنی و حفاظت برقکاران

4-1 ضرورت استفاده از محافظ برق و نتیجه گیری

4-2 منابع

 

1-1 مقدمه

محافظ های برق که به عنوان محافظ یخچال معروف شده است وظیفه حفاظت از لوازمی را دارد که به برق شهر متصل می گردد , در این مقاله سعی شده است تا به صورت خلاصه و ساده توضیح داده شود .

 

1-2 تاریخچه برق

1-2-1 برق در جهان

اگرچه که الکتریسته به عنوان نتیجه واکنش شیمیایی ای که در یک پیل الکترولیت از زمانی که الساندرو ولتا در سال 1800م این آزمایش را انجام داد, شناخته می شده است, اما تولید آن به این روش گران بوده و هست.

در سال 1831م, مایکل فارادی ماشینی ابداع کرد که از حرکت چرخشی تولید الکتریسته می کرد, اما حدود پنجاه سال طول کشید تا این فن آوری از نظر اقتصادی مقرون به صرفه شود. در سال 1878م, توماس ادیسون جایگزین عملی تجاری ای را برای روشنایی های گازی و سیستم های حرارتی ایجاد کرد و به فروش رساند که از الکتریسته جریان مستقیمی استفاده می کرد که بطور منطقه ای تولید و توزیع شده بود, استفاده می کرد.

در سیستم جریان مستقیم ادیسون, ایستگاه های تولید توان اضافی می بایست نصب می شدند. بدلیل اینکه ادیسون قادر نبود سیستمی را تولید کند که به ژنراتورهای چندگانه اجازه بدهد که به یکدیگر متصل شوند, گسترش سیستم او نیاز داشت که تمامی ایستگاه های تولید جدید مورد نیاز ساخته شوند.

نیاز به نیروگاه های اضافی ابتدا توسط قانون اهم بیان شده است, به دلیل اینکه تلفات با مربع جریان یا بار و با خود مقاومت متناسب است, بکار بردن کابل های طولانی در سیستم ادیسون به مفهوم داشتن ولتاژهای خطرناک در برخی نقاط یا کابل های بزرگ و گران قیمت و یا هر دوی اینها بود.

 

نیکولا تسلا که مدت کوتاهی برای ادیسون کار می کرد و تئوری الکتریسته را بگونه ای درک کرده بود که ادیسون درک نکرده بود, سیستم جایگزینی را ابداع کرد که از جریان متناوب استفاده می کرد. تسلا بیان داشت که دو برابر کردن ولتاژ جریان را نصف می کند و منجر به کاهش تلفات به میزان 4/3 می شود و تنها یک سیستم جریان متناوب اجازه انتقال بین سطوح ولتاژ را در قسمت های مختلف آن سیستم ممکن می سازد.

او به توسعه و تکمیل تئوری کلی سیستم اش ادامه داد و جایگزین تئوری و عملی ای را برای تمامی ابزارهای جریان مستقیم آن زمان ابداع کرد و ایده های بعدیش را در سال 1887م در 30 حق انحصاری اختراع به ثبت رساند.

در سال 1888م کار تسلا مورد توجه جرج وستینگهاوس که حق انحصاری اختراع یک ترانسفورماتور را در اختیار داشت و یک کارخانه روشنایی را از سال 1886م در گریت بارینگتون, ماساچوست راه اندازی کرده بود, قرار گرفت. اگرچه که سیستم وستینگهاوس می توانست از روشنایی های ادیسون استفاده کند و دارای گرم کننده نیز بود, اما این سیستم دارای موتور نبود. توسط تسلا و اختراع ثبت شده اش, وستینگهاوس یک سیستم قدرت برای یک معدن طلا در تلورید, کلورادو در سال 1891 ساخت که دارای یک ژنراتور آبی 100 اسب بخار(75 کیلو وات) بود که یک موتور 100 اسب بخار (75 کیلو وات) را در آنسوی خط انتقالی به فاصله 5/2 مایل (4 کیلومتر) تغذیه می کرد.

سپس در یک قرارداد با جنرال الکتریک که ادیسون مجبور به فروش آن شده بود, شرکت وستینگهاوس اقدام به ساخت یک نیرگاه در نیاگارا فالس کرد که دارای سه ژنراتور تسلای 5000 اسب بخار بود که الکتریسته را به یک کوره ذوب آلومینیوم در نیاگارا , نیویورک و به شهر بوفالو, نیویورک به فاصله 22 مایل (35 کیلومتر) انتقال می داد. نیروگاه نیاگارا در 20 آوریل 1895م شروع به کار کرد.

لینک کمکی