فایل word وضعیت شبکه آب و فاضلاب شهرستان محمودآباد از توابع استان مازندران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word وضعیت شبکه آب و فاضلاب شهرستان محمودآباد از توابع استان مازندران دارای 111 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word وضعیت شبکه آب و فاضلاب شهرستان محمودآباد از توابع استان مازندران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

 

بخشی از فهرست مطالب پروژه فایل word وضعیت شبکه آب و فاضلاب شهرستان محمودآباد از توابع استان مازندران

مقدمه

۱- ویژگی های جغرافیایی شهر

۲- زمین شناسی هیدروژنولوژی

۳- آب شهری

۵- محاسبات

جدول تغییرات سطح آب در مخزن هوایی

فصل اول- کلیات

پیشگفتار

فصل دوم

بررسی وضعیت کشاورزی

فصل سوم

وضعیت اقلیم

فصل چهارم

آب های سطحی

فصل پنجم

زمین شناسی

فصل ششم

منابع آب های زیرزمینی

فصل هفتم

وضعیت موجود شبکه های آبیاری

فصل هشتم

مسیل خاک

 

مقدمه

از زمانی نه چندان دور هر سال با فرارسیدن فصل گرما, معضل کم آبی شهرهای کشور و نگرانی از پیامدهای اجتماعی آن, دغدغه ی خاطر متولیان و مسؤلان شهری کشور است. هر سال که می گذرد بر تعداد شهرهای کم آب کشور افزوده می شود, گستره ی بی آبی و کم آبی از شهرهای کوچک عبور می کند و شهرهای بزرگ و حتی پایتخت کشور را فرا می گیرد. این در حالی است که در دهه اخیر و در سال های پس از جنگ تحمیلی, به ویژه در دهه ی گذشته بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری های ملی در بخش آب هزینه شده است و علاوه بر مهار آب ها و توسعه ی تأسیسات گوناگون آبی, با نهادینه ساختن بخش آب و فاضلاب شهری, زمینه ی توسعه ی پایدار در این بخش فراهم شده و دستاوردهایی فراتر از هدف های پیش بینی شده در دو برنامه ی اول و دوم توسعه به دست آمده است. اما به رغم این تلاش ها, باز هم دامنه ی معضل کم آبی در شهرهای کشور سال به سال فزونی می یابد.
نباید از یاد برد که کم آبی, به عنوان تفاضل مثبت تقاضا و تولید, یک معلول است که همچون سایر مجهولات, برای فایق آمدن بر آن باید در ابتدا علت را جست و جو کرد. چه در صورتی که علت ها به درستی تببین و شفاف شود, دستیابی به راه حل ها چندان دشوار نخواهد بود. بروز معضل کم آبی در شهرهای کشور در دو بخش فقدان ساختار مدیریت هماهنگ شهری مناسب و محوریت مدیریت آب بر توسعه ی سازه یی و غفلت از مدیریت تقاضا (مصرف) قابل بررسی و تحلیل است.
شرکت های آب و فاضلاب که عهده دار تهیه و توزیع آب شهرهای کشور هستند, همچون سایر نهادهای شهری, واحدهای خدماتی محسوب می شوند که عملکرد آنها در مجموعه ی خدمت دهی های شهری معنا می یابد. واقعیت این است که هر چند خشکسالی سال های اخیر, رخداد تنش های آبی را در بخش های شهری و کشاورزی تشدید کرده است, اما موضوع خشکسالی و کم آبی در پهنه ی وسیعی از این سرزمین, نه مسئله ی دیروز و امروز که پیشینه یی طولانی دارد و با تاریخ این سرزمین عجین است. مشاهده ی بناهای آبی باستانی در گوشه و کنار و تأثیر شگرف آب در آداب و رسوم و فرهنگ مردمان ما, گواه آن است که آب و تأمین آن یکی از دغدغه های مهم فکری گذشتگان ما بوده است. و هر چند که پیشینیان توانستند با افزایش دانش فنی خود در مهار و استحصال آب ها (مدیریت تأمین), مصرف این کالای حیاتی را با توانایی های خود و امکانات طبیعی بهینه به سامان درآورند (مدیریت تقاضا), اما امروزیان به دلایل گوناگون و به رغم برخورداری از فناوری های نوین, به دلایلی از انجام این مهم درمانده‌اند که دلایل نیازمند بررسی است.
مدیریت آب شهری به عنوان یکی از ارائه کنندگان خدمات زیربنایی, تنها زمانی قرین موفقیت خواهد بود که برنامه ها و عملکرد آن در قالب مدیریت شهری و هماهنگ با فعالیت سایر نهادهای خدماتی به انجام رسد. فقدان برنامه ریزی و مدیریت شهری مناسب و کارآمد که توسعه ی بی رویه ی شهرها, مهاجرت از روستاها و شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ و ظهور کلان شهرها تنها نمونه هایی از آن است, همراه با انبوهی جمعیت و عدم تناسب امکانات موجود شهری برای پاسخگویی به نیازمندی های آن سبب شده است تا نهادها خدماتی, هر یک بدون توجه به هدف های مجموعه ی مدیریت واحدهای شهری, گاه در تقابل با یکدیگر عمل کنند. پیامد عدم جامع نگری در برنامه های شهری و توسعه ی بی رویه و برنامه ریزی نشده ی شهرهای کشور, بدون در نظر داشتن شیوه ی تأمین و ارایه ی خدمات آن بوده است تا دشواری های زندگی شهری روز به روز ابعاد وسیع تری یابد. دشواری هایی همچون ترافیک, خدمت دهی‌های درمانی و آموزشی, آلودگی هوا و به تازگی کم آبی, همگی از فقدان برنامه و مدیریت شهری کارآمد حکایت دارد و درست به همین دلیل است که در بخش آب شهری, به رغم دستاوردهای سترگ در توسعه ی تأسیسات و نهادینه ساختن خدمت دهی ها, معضل کم آبی همچنان رخ می نماید

لینک کمکی