فایل word شناخت بندر امام خمینی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word شناخت بندر امام خمینی دارای 58 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word شناخت بندر امام خمینی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : به همراه پروژه یک فایل پاورپوینت دارای 32 اسلاید ارسال خواهد شد

تاریخچه :
همزمان با احداث راه آهن سراسری کشور در سال 1307 هجری شمسی, 2 پست اسکله چوبی در شمال غربی خلیج فارس , در انتهای خور موسی و به همین نام ساخته شدو پس از چندی به بندر شاپور موسوم گشت و سه سال بعد به مهمترین مرکز ورود و خروج کالا تبدیل شد.
در سال 1352 محل سکونت اهالی این نقطه, از کنار اسکله ها به سربندر (شهر بندر امام خمینی(ره)) تغییر یافت و زمینه برای توسعه هر چه بیشتر بندر مهیا گردید؛ پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران این بندر به بندر خمینی تغییر نام داد و در سال 1361 با تصویب هیات وزیران "  بندر امام خمینی(ره)  نام گرفت و  شروعی نو را پایه نهاد.
بندر امام خمینی(ره) پیشروی به سوی تحول را از همان دو اسکله چوبی آغاز کرد و امروز, با انجام 32 درصد مبادلات تجاری کشور, نوید توسعه ای پایدار را برای منطقه از طریق صنعت حمل و نقل می دهد, توسعه ای همه جانبه که از دریا آغاز گردید اما به ساحل , جاده, راه آهن و گمرک ختم نشد بلکه انتهایش همچنان به دریا باز می گردد.
بندر امام خمینی (ره) ‌ در انتهای هفتمین دهه از آغاز فعالیتش,‌هم اکنون به عنوان یکی از مهمترین قطبهای حمل و نقل  منطقه ای به ایفای نقش می پردازد. این بندر با 11 میلیون متر مربع مساحت در شمال غربی خلیج فارس, در انتهای آبراه خور موسی به طول 42 مایل و عرض 250 متر قرار دارد و به علت برخورداری از امکانات پسکرانه ای مناسب در استانهای مرکزی و غرب کشور, نزدیکی به کشورهای همسایه مانند عراق, ترکیه, آذربایجان و ارمنستان و دسترسی آسان به آبهای آزاد از طریق خلیج فارس, راهی مطمئن برای واردات و صادرات کالا به کشورهای اروپایی, آسیای جنوب شرقی, آمریکای جنوبی, استرالیا, آفریقای جنوبی و خاورمیانه محسوب می شود. با توجه به روند رو به رشد توسعه بندر, تبدیل آن به منطقه ویژه اقتصادی در آینده نزدیک و برخوردار گشتن از مزایای قانونی آن, این بندر از جذابیتهای فراوانی برای سرمایه گذاری در زمینه های احداث ترمینالهای اختصاصی, انبار کالاهای مختلف, مخازن نفتی و روغنهای خوراکی, سیلوهای 200 هزار تنی غلات در مجاورت اسکله 150 هزار تنی, کارخانجات صنایع تبدیلی, مونتاژ, بسته بندی و توزیع کالا و غیره برخوردار است بطوریکه 650 هکتار از اراضی بندری به سرمایه گذاری بخش خصوصی در این زمینه ها اختصاص یافته است. این بندر با بهره گیری از ترمینال کانتینر وسیع به مساحت تقریبی 40 هکتار, امکان جابجایی 700 هزار TEU کانتینر را در سال فراهم آورده است. ساخت اسکله 150 هزار تنی غلات نیز شرایط مناسبی را برای پذیرش و تخلیه کشتیهای پست پاناماکس غلات در زمانی کمتر از 5 روز ایجاد نموده است.

لینک کمکی