فایل word بررسی روش های موثر برای صرفه جویی در آب

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word بررسی روش های موثر برای صرفه جویی در آب دارای 66 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی روش های موثر برای صرفه جویی در آب  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

پیشگفتار:
صرفه  جویی کم مصرف کردن نیست, درست مصرف کردن است.» هرچند همه ما بارها این جمله را شنیده یا خوانده  ایم, اما اغلب از کنار آن بی  تفاوت گذشته  ایم. این  که چرا در اغلب خانواده  های ایرانی با وجود تربیت دینی و آموزه  های اخلاقی, صرفه  جویی هنوز نهادینه نشده یا رنگ و بویی ندارد پرسش مهمی است که گاه بی توجه از کنار آن عبور می کنیم.
 در مبانی عقیدتی مسلمانان به مراتب این امر مورد توجه و تأکید قرار گرفته است. در قرآن کریم آمده است: «از نعمت  های الهی بخورید و بیاشامید ولی اسراف نکنید که خداوند مسرفان را دوست ندارد.» (سوره اعراف آیه ??) صرفه  جویی به تعبیری ترسیم آینده در قالب برنامه  ریزی صحیح و درست است. بنابراین صرفه  جویی کردن به معنای داشتن تفکری آینده  نگرانه است به گونه  ای که هم می  توان از زندگی امروز احساس رضایت و هم از آینده خیالی آسوده داشت.
حیات موجودات زنده در گرو آب به عنوان مایع حیات است. گرچه منابع آبی در جهان به شکل های مختلفی همچون دریا , باران , رودخانه و... دیده می‌شود, اما عدم تناسب میان مصرف و چرخه تولید آب و عدم تناسب در پراکندگی جغرافیایی سبب شده است, معضلات عمده‌ای برای انسان پدید آید. هر گونه حیات محتاج آب است. امروزه معضل آب در جهان سبب شده است که جمله"انسان ها برای ادامه حیات خود به آب آشامیدنی نیاز دارند" به یکی از سرفصل های مهم و بنیادین برنامه ریزان  و سیاستگذاران مبدل شود.
با افزایش جمعیت شهرهایی مانند بجنورد, کمبود منابع آب طبیعی به نگرانی عمده این شهرها بدل شده است. گاهی بدلیل مشکلات کمبود آب , این ماده را جیره بندی می‌کنند تا مصرف آن تعدیل شود. اما به راستی مشکل از کجا آب می خورد؟
درپی اظهار نگرانی از کمبودها و یا افزایش تقاضای تأمین  بموقع و مناسب و عدم امکان تأمین بیشتر آب درفصل تابستان به علل مختلف از جمله خشکسالی ها و جریان کم ورودی به سدها و یا افت سفره های  زیرزمینی, زنگ های خطر کمبود  و لزوم اعمال صرفه جویی و چاره جویی بحران به صدا درآمده‌است. اما واقعیت این است که بدون شناخت و توجه به نقش, اهمیت, خواست و فرهنگ  مصرفی بخشهای کوچک یا بزرگ مردم, صرفه جویی آب امکان پذیر نیست مصرف کنندگان  باید ارزش واقعی آبهای تأمین شده و اهمیت حفاظت و نگهداری و مصرف بهینه آنها را بیش از پیش شناخته و مورد توجه قراردهند تا هر یک به سهم خود, در رسیدن به اهداف صرفه جویی, تلاش کنند.

 

بخشی از منابع و مراجع پروژه فایل word بررسی روش های موثر برای صرفه جویی در آب

1- سازمان برنامه و بودجه و وزارت نیرو, 1371, مبانی و ضوابط طراحی طرحهای آبرسانی شهری, نشریه شماره 3-117.
2- علوی, علی اکبر, 1371, روند افزایش مصرف آب تهران و لزوم اعمال روشهای صرفه جویی, کنفرانس صرفه جویی در مصارف کشاورزی, شرب و صنعت, صفحات 1-15 و 31-15.
3- صدر, کاظم, 1373, برآورد تابع تقاضای آب شهر تهران, مجله آب, شماره 13.
4- مالکی, احمد, 1371, احداث شبکه لوله کشی آب تهران و مشکلات ناشی از آن, اولین سمینار بررسی مسائل آب و فاضلاب در شهرهای بزرگ, صفحات 31-1.
5- منوچهری, غلامرضا, 1380, مدیریت آب و فاضلاب شهری, شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور.
6- حبیبی, محمدحسن, 1378, مدیریت مصرف آب, اولین همایش منطقه ای بیلان آب, اهواز, صفحه 412 الی 429.
7- امین کاظمی, بیتا, 1375, بررسی دلایل اتلاف آب در شبکه های آب شهری و تأثیر آن در  اقتصاد منابع آب, آب و توسعه, سال چهارم, صفحات 100 الی 104.
8- منوچهری, غلامرضا, 1372, مسائل مربوط به الگوی مصرف آب, بولتن کمیسیون آب, شماره 6, صفحه 4 الی 6.
9- مردوخی, بایزید, 1373, آب و صنعت در ایران, بخش اول: نقش آب در تولید صنعتی, آب و توسعه, فصلنامه امور آب, وزارت نیرو, سال دوم, شماره 4.
10- نوریمند, کاوس, 1376, مدیریت مصرف آب در پالایشگاه تهران, پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست تحت سرپرستی دکتر تجریشی, دانشکده مهندسی عمران, دانشگاه صنعتی شریف.
11- بابایی نژاد, تجریشی و ابریشم چی, 1381, ممیزی و کاهش مصرف آب در کارخانه قند اصفهان, مجله آب و فاضلاب, شماره 43, صفحه 17 الی 27.

لینک کمکی