فایل word تولید نایلکس

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word تولید نایلکس دارای 49 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word تولید نایلکس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

مقدمه
پلاستیک ها  در 30سال اخیر تولید و کاربرد پلاستیک ها به شدت افزایش یافته.
یکی از انگیزه های اولیه برای بدست آوردن این مواد جایگزینی توپهای بیلیارد عاجی به وسیله یک ماده ارزانتر بوده.
امروزه پلاستیک ها در اشکال مختلفی وجود دارند از قبیل توپهای بیلیارد-پمپها-والوها-هواکش ها-چتر نجات هواپیما-تلفن-شیلنگ-جلد رادیو-عایق-غلتکهای کشوها-مومها-دسته های کتری-دریچه های قلبو اجزای دیگری که در بدن به کار برده می شود به صورت قطعات توپر- روکش- پوشش-اسفنج الیاف و لایه های نازک وجود دارند.
انجمن آمریکایی آزمایشات مواد (asm) پلاستیک را بدین صورت تعریف می کند:
پلاستیک ماده ای است که به عنوان یک جز اصلی دارای یک ماده ی آلی با وزن مولکولی بالا است در حالت ساخته شده جامد است و در بعضی مراحل تولید یا عمل آوری آن می توان با جریان یافتن یا سیال یافتن به شکل مورد نظر تبدیل می شود, به عبارت دیگر پلاستیک ها مواد آلی با وزن مولکولی بالا هستند که می توانند به اشکال مفید و مختلف درآیند.بعضی از آنها به صورت طبیعی یافت می شوند ولی به صورت مصنوعی تهیه می شوند و به طور کلی پلاسستیک در مقایسه با فلزات و آلیاژها خیلی ضعیف تر,نرم تر,مقاوم تر ودربرابر یونهای کلرواسیدکلریدریک مقاومت کمتر در اسید سولفوریک غلیظ,اسید نیتریک,حلال هاو محدودیت حرارتی پایین تر می باشد.
پلاستیک ها دردودسته ترموپلاستیک وترموست قرار دارند.
ترموپلاستیک ها با افزایش درجه حرارت نرم می شوند وزمانی که سرد می شوند به سختی اولیه بر می گردد.اکثر آنها را می توان ذوب نمود مثلاً نایلون را از حالت مذاب به صورت الیاف یا فیلامنتهای نازک در می آورند.
ترموستها با حرارت دادن سخت می شوند و با سرد شدن سختی خود را حفظ می کنند,با حرارت دادن تحت فشار به شکل مرد نظر در می آیند و تغییر شکل مجدد آنها امکان پذیر نیست.معمولاً از قراضه آنها نمی توان استفاده کرد.
پلاستیکها مثل فلزات خورده نمی شوند و از بین رفتن آنها در اثر باد کردن-ازدست دادن مقاومت مکانیکی-نرم شدن-ترک خوردن و تغییر رنگ دادن می باشد.        
 
شکل دهی پلاستیک ها
یکی از مهمترین ویژگی پلاستیک ها سهولت شکل پذیری آنها است.در بعضی حالات قطعات نیمه کاملی نظیر ورقه ها یا میله های تولید شده متعاقباً با استفاده از روشهای متداول ساخت مانند جوشکاری یا ماشین کاری به قطعه نهایی تبدیل می شود اما در بسیاری مواقع قطعه نهایی علی رغم برخورداری از شکلی کاملاً پیچیده طی یک مرحله تولید می شود .
عملیات حرارت دادن-شکل دادن-خنک کردن ممکن است (مانند تولید لوله به روش اکستروژن)به دنبال یکدیگر و بدون وقفه ایجاد می شود و یا ممکن است طی مراحلی ناپیوسته و زمان گیر و تکرار شونده (مثل عملیات تولید تلفن خانگی به روش قالب گیری تزریقی) صورت پذیرد که در اکثر فرآیندها و به طور خودکار انجام شده,برای تولید انبوه مناسب است.
طیف وسیعی از انرژی های شکل دهی برای پلاستیک ها کاربرد دارد.در بسیاری از حالت ها انتخاب روش به چگونگی شکل دهی نهایی قطعه و گرما نرم یا گرماسخت بودن ماده بستگی دارد.
بنابراین در عملیات طراحی آگاهی طراح از روش های متنوع شکل دهی حائز اهمیت است,زیرا اشکال ناجور ونامناسب قطعه و یا مسائل جزعی کار طراحی ممکن است محدودیتهایی د رانتخاب روش قالبگیری برای طراح ایجاد کند.
تاریخچه
در سال 1868 شیمیدان انگلیسی بنام آلکساندر پاکس (Alexander parkes ) موفق شد اولین پلاستیک دنیا را بنام پارکسین(parkesine) از تیترو سلولز و روغن های نباتی و کمی کاموز(نرم کننده) که بعداً زیلونیت (xylonite) نام گرفت ابداع و عرضه کند.
در سال 1872 آلمانیها موفق به تولید پلی وینیل کلراید سخت در آزمایشگاه ودر سال 1835 موفق به تولید انواع مختلف فیلمها از استات متیلن,تری استات متیلن و کلرو متیان شدند.
در دهه ی 1900 دانشمند بلژیکی الاصل آمریکایی بنام لئوهندریک باکلند(leohendrik backlelnd) موفق به ساخت فنل-فرم آلدهید بنام هرمن باکلیت(Bakelite) شد.
 در سال 1912 نتایج تحقیقات دانشمند آلمانی بنام هرمن استادینجر(heman Staudinger)  در رابطه با ماکرومولکولها و اصول پلیمریزاسیون منتشر شد.انتشارات وی آغاز فصل نوینی در ابداع و ساخت پلیمرها در اروپا و آمریکاشد.
در دهه ی 1920 نایلون ها,اوره-فرم آلدئید و ملامین فرمالدئید توسط آمریکایی ها به بازار عرضه شد و در دهه ی1930 دانشمندان انگلیسی موفق به ساخت انواع مختلف پلی اتیلن و پلی یورتانها شدند و بالاخره در دهه ی 1940 پلی اتیلن ترفتالات و پلی کلر نباتها نیز به بازار عرضه شدند.
در دهه ی1950 را می توان شروع دوران معاصر در ابداع انواع مختلف پلاستیک ها دانست زیرا در این ایام تحقیقات و اختراعات دانشمند آلمانی به نام زیگلر (sigler) ودانشمند ایتالیایی به نام ناتا (natta)در رابطه با فعل و انفعالات پلیمریزاسیون و ابداع کاتالیزورها تاًثیر فراوانی در تکنولوژی ساخت پلیمرها بجا گذاشت بطوریکه امروزه اغلب تولید کنندگان پلاستیک ها از تجربیات و اختراعات زیگلرو ناتا استفاده می کنند.

بخشی از منابع و مراجع پروژه فایل word تولید نایلکس
مهندسی پلاستیک    تاًلیف آر-جی-کرافورد   ترجمه مهرداد کوکبی
طراحی قالب تزریق پلاستیک تاًلیف آر-جی-ویلیام پای ترجمه مهندس اصغر رئوفی
مهندسی خوردگی تاًلیف مارس-ج-فونتانا ترجمه دکتر احمد ساعتچی
پتروشیمی تالیف دکتر حسن دبیری اصفهانی
اطلاعاتی برگرفته از اینترنت

لینک کمکی