فایل word آشنایی با شیمیدانان‌ و علمشان‌

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word آشنایی با شیمیدانان‌ و علمشان‌ دارای 72 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word آشنایی با شیمیدانان‌ و علمشان‌  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

 

بخشی از فهرست مطالب پروژه فایل word آشنایی با شیمیدانان‌ و علمشان‌

شيميدانان‌ و علمشان‌

مطالعات‌ شيميايي‌ قديم‌

شيمي‌ آلي‌

شغل‌هاي‌ مربوط‌ به‌ رشتة‌ شيمي‌

معرفي‌ روزاليند فرانکلين‌

شيمي‌ فيزيک‌

پيشرفت‌هاي‌ اخير

حوزه‌هاي‌ فعاليت‌ در رشتة‌ شيمي‌

معرفي‌ لينوس‌ پاولينگ‌

شيمي‌ آلي‌

آلي‌ يا معدني‌

مواد شيميايي‌ آلي‌ درون‌ و اطراف‌ ما

نفت‌ و مواد شيميايي‌ مصنوعي‌

شگفتي‌هاي‌ کربن‌

ساختن‌ ترکيبات‌ کربن‌

هيدروکربن‌ها

محصولات‌ اکسايش‌

اترها

کتون‌ها

آلدئيدها

اسيدهاي‌ آلي‌

استرها

ترکيبات‌ نيتروژن‌

هالوکربن‌ها

مواد خام‌

استر بسازيد

شيمي‌ هسته‌اي‌

واکنش‌هاي‌ پرتوشيميايي‌

اهميت‌ ايزوتوپ‌ها

گسيل‌ آلفا, بتا و گاما

تعيين‌ قدمت‌ از طريق‌ پرتوزايي‌

معادله‌هاي‌ هسته‌اي‌

پرتوزاي‌ طبيعي‌

پرتوزايي‌ تحريکي‌ يا مصنوعي‌

شيمي‌ تجزيه‌

 

مقدمه

در یک‌ روز برفی‌ و سرد, در پارک‌ ملی‌ یلواستون‌, دسته‌ کوچکی‌ از شیمیدانان‌ درکنار استخر داغ‌ و بخارآلود خم‌ شده‌اند تا فنجان‌های‌ فولادی‌ و ضد زنگشان‌ را در آن‌ فروبرند. آنان‌ در مقابل‌ دیدگان‌ نگهبان‌ پارک‌, آب‌, خاک‌ و مواد رسوبی‌ را جمع‌آوری‌ و سریعاًبه‌ صورت‌ جداگانه‌ در ظرف‌های‌ عایق‌ بسته‌بندی‌ و هرکدام‌ را با دقت‌ مهر و موم‌ وعلامت‌گذاری‌ می‌کنند.
در گذشته‌, با فاصله‌ کمی‌ از این‌ مکان‌, کاشفان‌ در جست‌ و جوی‌ طلا بودند و اکنون‌شیمیدانان‌ در حال‌ تحقیق‌ بر روی‌ چیزهایی‌ هستند که‌ حتی‌ ممکن‌ است‌ با ارزش‌تر از طلاباشند. آنها در مورد موجوداتی‌ ذره‌بینی‌ تحقیق‌ می‌کنند که‌ قادر به‌ زندگی‌ و حتی‌ رشد دردماهای‌ بسیار زیاد استخرهای‌ داغ‌ یلواستون‌ و مخازن‌ آب‌ گرم‌ هستند و امیدوارند که‌ ازاین‌ موجودات‌, پروتئین‌های‌ مقاوم‌ نسبت‌ به‌ حرارت‌ به‌ دست‌ آورند. چنین‌ پروتئین‌هایی‌قادر به‌ کاتالیز یا تسریع‌ واکنش‌های‌ شیمیایی‌ صنعتی‌ در دماهای‌ بسیار بالا هستند؛ وهمچنین‌ امکان‌ اصلاح‌ پودرهای‌ شوینده‌ به‌ وسیله‌ این‌ پروتئین‌ها وجود دارد. کمک‌ به‌تصفیه‌ فاضلاب‌ داغ‌ حاصل‌ از کارخانه‌ها, از دیگر فواید این‌ ماده‌ است‌. ارزش‌ محصولات‌شیمیایی‌ ساخته‌ شده‌ از پروتئین‌های‌ گرمادوست‌ را می‌توان‌ بیش‌ از 12 میلیارد دلاربرآورد کرد.
شیمیدانان‌ فوق , در آزمایشگاه‌ خود واقع‌ در شرکت‌ فن‌آوری‌ زیستی‌ دایورسا درسان‌ دیگو, با راه‌ انداختن‌ بالن‌ها و لوله‌های‌ آزمایشگاهی‌شان‌, به‌ تجزیه‌ و تحلیل‌ گنج‌شیمیایی‌ خواهند پرداخت‌. آنها برای‌ انجام‌ چنین‌ کاری‌, سنت‌ کیمیاگری‌ 1500 سال‌ پیش‌را دنبال‌ خواهند کرد.

لینک کمکی