فایل word تولید قطعات با استفاده ضایعات شیشه در دو لایه

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word تولید قطعات با استفاده ضایعات شیشه در دو لایه :

پیشگفتار

ذخایر معدنی کشور ودیعه ای الهی است که می بایستی با حزم و دور اندیشی و برنامه ریزیهای هماهنگ , مولد و معقول , برای بهبود و توسعه اقتصادی کشور , بصورتی مؤثر مورد بهره برداری قرار گیرد . در توجیه و تعلیل این امر , کافیست بیاد داشته باشیم که این سرمایه های الهی از یک سو محدوداند و از سوی دیگر به همه نسلهای این مرز و بوم تعلق دارند . از این جهت منطقی آن است که این ذخایر , در تقویت , توسعه صنایع مادر و مولد , بنحوی خداپسندانه با بیشترین بازدهی بکار گرفته شود .

بسیاری از صنایع کشور از قبیل صنایع فولاد , دفاع , ماشین سازی , کشاورزی , الکترونیک , دارویی , رنگسازی , ساختمانی ,‌ نسوز , سیمان و ... به نحوی مواد خام مصرفی را از مواد معدنی تهیه می نمایند . شیشه نیز یکی از با ارزش ترین صنایع محسوب می شود که مواد خام مورد مصرف آن از مواد معدنی تهیه می شود .

امروزه , رشد جمعیت و توسعه کشور و متعاقب آن تأمین فراینده مسکن و احداث محتمعهای مسکونی , اداری و صنعتی جایگاه ویژه ای را برای تولید و بهره وری از این صنعت ( صنعت شیشه ) منظور داشته است . شیشه به عنوان ماده ای مهم در بخشهای مختلف زندگی انسان کاربرد دارد . کاربرد شیشه در صنایع ساختمانی به صورت شیشه در و پنجره بر همگان روشن است . به راستی اگر شیشه نبود اتاقهای بدون پنجره و تاریک مسلماً نمی توانست برای انسان خوشایند باشد . تعداد ساختمانی زیبایی که نمای خارجی آنها از شیشه است روز به روز افزایش می یابند .

ظروف خانگی از قبیل انواع بطری , ضروف مربا و غیره , استکان , لیوان , بشقاب , ظروف شیشه , مقاوم به شوک حرارتی , و نیز ظروف کریستال بخش عمده ای از تولیدات شیشه ای را به خود اختصاص می دهند .

شیشه های اپتیکی از قبیل انواع عدسی , آینه و منشور که در ساخت عینک , میکروسکوپ , دوربین عکاسی ,تلسکوپ و غیره از ضروریات اند , قابل ذکر هستند .

امروزه الیاف شیشه های اپتیکی که مانند سیم مسی علائم مخابراتی را از خود عبور می دهد , در مخابرات نوری کاربرد فراوانی پیدا کرده و سبب دگرگونی عظیمی در صنعت مخابرات شده است . پشم شیشه به عنوان بهترین ماده عایق در برابر گرما و رطوبت درعایق بندی ساختمانها و لوله ها و مؤسسات صنعتی مصرف قابل توجهی دارد . لوله های شیشه ای بروسلیکات به علت مقاومت زیاد در برار گرما و نیز بی اثر بودن در برابر اسیدها و بازها , در صنایع شیمیایی به جای لوله های فلزی بسیار مناسب هستند. مواد پلاستیکی مقاوم شده الیاف شیشه ای مقاومت مکانیکی زیادی دارند و در ساخت بدنه قایق و اتومبیل می تواند مورد استفاده قرار گیرد . نقطه ذوب بالای شیشه سلیکای خالص (1700 درجه سانتی گراد ) آن را به عنوان ماده مناسبی برای ساخت بوته ذوب بسیاری از اجسام عرضه می کند.مقاومت الکتریکی بالای شیشه . آن را به عنوان ماده عایق خوبی در صنعت برق و الترونیک ارائه می کند . حباب انواع لامپهای روشنایی , لامپهای خلاً الکترونیکی , لامپهای کاتودیک , و نیز ماده عایق ضروری در صنعت انتقال برق فشار قوی , و همچنین مقاومتهای الکتریکی , رله های تأخیری فوق صوتی ( قابل مصرف در تلویزیون ,کامپوتر و ... ) همگی از مواد شیشه ای هستند .

شیشه های فتورزیستیو , فتوکرومیک ,شیشه های لیزری , شیشه های نیمه رسانا از جمله موارد مدرن کاربرد شیشه در زندگی انسان متمدن امروزی است .

لینک کمکی