فایل word شرح حال ریاضی دانان ایران وجهان( ارشمیدس, خوارزمی, گائوس)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word شرح حال ریاضی دانان ایران وجهان( ارشمیدس, خوارزمی, گائوس) :

شرح حال ریاضی دانان ایران وجهان( ارشمیدس, خوارزمی, گائوس)


مقدمه:

داستان زندگی ریاضی دانان که ما در این کتاب شرح خواهیم داد این موضوع را نشان خواهد داد که یک نفر ریاضی دان می تواند, همچون دیگران, بشری عادی باشد و چه بسا فقیرتر و بدبخت تر از دیگران.

در روابط اجتماعی اغلب ریاضی دانان مردم عادی بوده اند, گرچه در بین ریاضی دانان اشخاص غیر عادی و صاحب حرکات غیر عادی وجود داشته است اما تعداد آنا نسبت به اشخاص غیر عادی که به تجارت یا مشاغل آزاد و غیره اشتغال دارند نیست.

روی هم رفته ریاضی دانان بزرگ مردان یا زنانی بوده اند صاحب همه قوا و نیروهایی که دیگران از آن.

ارشمیدس:

ارشمیدس دانشمند و ریاضی دان یونانی در سال 212 قبل از میلاد در شهر سیراکوز یونان چشم به جهان گشود و در جوانی برای آموختن دانش به اسکندریه رفت. ارشمیدس بیشتر دوران زندگیش را در زادگاهش گذرانید و با فرمانروای این شهر دوستی نزدیک داشت. هنگامی که رومیها به سیراکوز حمله بردند, ارشمیدس منجنیقهای شگفت آوری برای دفاع از سرزمین خود اختراع کرد که بسیار سودمند افتاد او توانست سطح و حجم جسمهایی مانند کره- استوانه و مخروط را حساب کند و روش نوینی برای اندازه گیری در دانش ریاضی پدید آورد.

خوارزمی

خوارزمی محمدبن موسی از دانشمندان بزرگ ریاضی و نجوم می باشد. از زندگی خوارزمی چندان اطلاع قابل اعتمادی در دست نیست. جز اینکه وی در حدود سال 780 میلادی در خوارزم متولد شد.

شهرت علمی خوارزمی مربوط به کارهایی است که در ریاضیات, مخصوصاً در رشته جیر انجام داده و بطوری که هیچ یک از ریاضی دانان قرون وسطی مانند وی در فکر ریاضی تأثیر نداشته اند.

آثار و تصنیفات خوارزمی

این دانشمند بزرگ در سال 820-م ( زمان خلافت بنی عباس در بغداد) در حدود بین سالهای 200-195 هجری کتابی به نام جبر و مقابله را نوشت که در آن به هیچ وجه از حروف و علامات استفاده نشده بود.

گائوس:

کارل فردریش گائوس ریاضی دان مشهور آلمانی در تاریخ 30 آوریل سال 1777 از پدری باغبان در شهر برونسویک دیده به جهان گشود. از کودکی شوق و استعداد زیادی در ریاضیات داشت. به سال 1795 وارد دانشگاه گوتینگن شد.

نوع فایل:word

سایز:9.12 KB

تعداد صفحه:9

لینک کمکی