فایل word بررسی فلسفه زیبایی شناسی از دیدگاه فمینیستی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word بررسی فلسفه زیبایی شناسی از دیدگاه فمینیستی دارای 80 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی فلسفه زیبایی شناسی از دیدگاه فمینیستی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

مقدمه

مقاله ای که پیش رو دارید ترجمه ای است از فصل اول کتابی به نام «مقدمه ای بر جنسیت و زیبایی شناسی » نوشته «کارولین کورس میر » که در واقع فلسفه زیبایی شناسی را از دیدگاه فمینیستی بررسی می کند.
کارولین کورس میر استاد فلسفه در دانشگاه بوفالو که یکی از دانشکده های دانشگاه ایالتی نیویورک است می باشد. از دیگر کتاب هایی که به قلم این خانم می باشد می توانیم از کتابی به نام معنادادن به ذوق:
طعام و فلسفه (1999) نام ببریم.
زبانی که او در کتاب هایش به کار می برد, زبانی روان و صمیمی و درک شدنی است که استفاده از کتاب را برای همگان مقدور می سازد, در مورد کتاب جنسیت و زیبایی شناسی نیز وضع به همین منوال است و این کتاب برای دانشجویان فلسفه, مطالعات جنسیتی, پژوهش های تصویری و مطالعه هنر به طور نظری , و به طور کلی برای هر کسی که به موضوعات مربوط به جنسیت و رابطه آن با نظریه های هنر علاقه دارد, مناسب می باشد.
«کورس میر» در این کتاب در این کتاب به موضوعاتی ؟؟ می پردازد.
•     چرا شاهد زنان هنرمند اندکی در گذشته هستیم؟
•     هنر,‌لذت, و زیبایی
•     نقش جنسیت در مورد ذوق و طعام
•     هنر چیست و هنرمند کیست؟
•    انزجار , تعالی , و ارزش های زیبایی شناسانه
•     بدنه و ساختمان ذهنیت
اولین چاپ این کتاب در سال 2004 صورت گرفته است و تا به حال به فارسی ترجمه نشده است. همانطور که پیشتر گفتیم این مقاله تنها ترجمه ای است از فصل اول این کتاب با عنوان: هنرمندان و هنر؛ که ارائه مختصری است از تاریخچه مفاهیم مربوط به هنر.

لینک کمکی