فایل word از دلاکروا تا نئو امپرسیونسیم

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word از دلاکروا تا نئو امپرسیونسیم دارای 72 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word از دلاکروا تا نئو امپرسیونسیم  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.


فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه    1
فصل اول : کلاسیک و رمانتیک
هنر اوزن و لاکروا     3
هنر کلاسیک و دموکراسی    5 رمانتیک     8
نئوکلاسیک     10
رمانتیک در برابر کلاسیک     13
مقایسه کلاسیک و رمانتیک    14
فصل دوم : رئالیست و ناتورالیست
گوستا و کوربه     21
ژان فرانسوا میله    23
انور دمیه    25
نانوتورالیست    28

فصل سوم : امپرسیونیسم و تئوامپرسیونسیم
امپرسیونسیم    36
امپرسیونسیم در سینما و عکاسی    42
پیدایش نئوامپرسیونیسم    43
نئوامپرسیونسیم    47
فعالیت های وان گوگ     53
نظریه سینیاک    54
نتیجه گیری     58
فهرست منابع     60
شرح کار عملی
تصاویر کار عملی
پیشگفتار
 
در این پیشگفتار ابتدا ما خلاصه ای از زندگی نامه دلاکروا , نقاش برجسته که در 30 آوریل 1798 میلادی به دنیا آمد, می پردازیم و دلاکروا هنرش را از مادرش به ارث برد و با اینکه وی در دوره نوجوانی پدر و مادر خود را از دست داد وی هیچگاه خود را در این راه گم نکرد و به جنگ های آفریقا رفت و شاهکارهای متعددی خلق کرد و آثار معروف او قتل عام کیوس , فاجع سیو, آزادی و رهبر مردم از آن جمله است. در هنر کلاسیک آزادی اندیشه و فراگیری دموکراسی ظاهراً هرگز با خشونت و انتظام سازگار نیست و رابطه پس طبیعت گرایی و انتزاع در هنرهای تجسمی عصر کلاسیک حتی از آنچه در نمایشنامه می بینیم پیشرو و بارزتر است.
رمانتیک جنبشی است که در اواخر دوره هیجدهم و اوایل سده نوزدهم فسخ و شکل گرفت, رمانتیسم بیشتر گرایش ذهنی ارائه می دهد تا مجموعه ای روش های سبک شناسنامه و بیشتر با بیان ایده ای مرتبط است و نوکلاسیک را باید نهفتی بر پسندی هشیارانه دانست که در سده هیجدهم واکنشی انزجار آمیز علیه افرط گریها و هنر نماییهای باروک دارد و کلاسیسم هنری است بر مبنای اصول و الگوهای ریشه یافته از دوران باستان, و این اصطلاح در برابر هنر رمانتیک است و ویژگی رمانتیک از رشد دادن به جنبه های اجتماعی بود. رئالیسم یکی از جنبش های هنری و ادبی سده نوزدهم است که در فرانسه به وجود آمد و داده رئالیسم یعنی طبیعت گرایی می باشد. و از هنرمندان این سبک می توان از ژان فرانسوامیله, انوره دمیه گوستا و کوربه نام برد. و پس از رئالیسم به ناتورالیسم می پردازیم که ناتورالیسم یا طبیعت گرایی که زمزمه های آن در نیمه دوم قرن نوزدهم به گوش می رسد که ناتورالیسم یعنی طبیعت برای گونه که به نظر می آید بازنمایی می شود و طبیعت گرایی مفهومی متضاد با چکیده نگاری است. و واژه امپرسیونیسم که در بهار 1874 گروهی از هنرمندان فرانسوی به نام هنرمندان گمنام که آثارشان را به نمایش گذاشته بودند و سبک امپرسیونیسم بیشتر یک نقاشی نبوده بلکه رویکرد نوین به هنر و زندگی بوده و آثار امپرسیونیست ها تغییرگذرا و ناپایدار در طبیعت بود و نخستین کسی که همراه گروه در سال 1874 به سالن رسمی وفادار ماند مانه بود و نقاشی امپرسیونیسم در آغاز با گنگی و تمسخر مواجه شد و نقاشان این سبک عبارتند از : یوگن بودین و استیتس لپین هلندی این جنبش هستند و امپرسیونیسمها با داستان پردازی به شیوه معمول در سینما مخالف بود و هنر نئوامپرسیونیسم در ایتالیا پا گرفت و هنرمندانی نظیر مگانتینی- پرویاتی و موربلی به آنها پیوستند. نئوامپراسیونیسم نهضتی است که سینیاک و نقاشان دیگری آن را تشکیل داده اند و در اینجا به فعالیت های وان گوگ و نظریه های سینیا پرداخته ایم مانند ترکیب رنگ مایه در چشم و تفکیک عناصر مختلف رنگی موضعی و رنگهای روش و غیره که در مطالب می خوانید می باشد.
کار بسیار دشوار اما رسیدن به مقصود برایم شیرین و گوارا بود. در اینجا جا دارد از همکاری صمیمانه مدیر گروه محترم آقای اتحادی و استاد بزرگوارم آذرنوش گیلانی یاد کنم که با پذیرش موضوع پایان نامه اینجانب , مرا در پیشرو این راه یاری رساندند و از هیچ کمکی فروگذار نکردند. امید که توانسته باشم حق این عزیزان را ادا نمایم.


منابع ومأخذ :

- حلیمی , محمد حسین , نگرشی بر شیوه های نقاشی (‌رنسانس تا هنر معاصر )
- حسینی , سید رضا, مکتب های ادبی , ج اول , انتشارات نیلی تهران , 1374.
- هاورز , آرنولد , تاریخ اجتماعی هنر , ترجمه ابراهیم یونسی , انتشارات خوارزمی , سال 1377.

www.artcyclopedid.com/histor
www.esentidlart.com/ni/claudemonet.jpg.

لینک کمکی