فایل word بررسی تکنولوژی های لایه فیزیک

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word بررسی تکنولوژی های لایه فیزیک دارای 62 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی تکنولوژی های لایه فیزیک  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

مقدمه

802.11 به عنوان استاندارد تعداد متفاوتی تکنولوژیهای لایه فیزیکال را که توسط MAC به کار می‌رود را تعریف کرده است که عبارتند از:
•    802.11 2.4 GHZ frequency hopping PHY
•    802.11 2.4 GHZ direct sequencing PHY
•    80.11b 2.4 GHZ direct sequencing PHY
•    802.11a 5 GHZ Orthogonal Frequency Division Multiplexing (OFDM) PHY
•    802.11g 2.4 GHZ extended tate physical (ERP) layer
802.11 اترنت بی سیم شامل (HR-DSSS) 802.11b و همچنین 802.11 a  استاندارد OFDM و 802.11 g ERP است.
در حقیقت تفاوت اصلی بین انواع 802.11 ها در لایه‌ فیزیکال آنهاست.
مفاهیم لایه‌فیزیکی بی سیم:
لایه فیزیکال 802.11 اساساً مکانیزمهای ارسال را برای MAC فراهم می‌کند به علاوه بر آن اعمال ثانویه‌ای همچون تشخیص وضعیت محیی بی‌سیم و گزارش آن به MAC را هم انجام می‌دهد. فراهم آوردن این مکانیزمهای ارسال مستقل از MAC, در هر دو لایه فیزیکی و MAC توسعه یافته است. این استقلال بین MAC و PHY عاملی است که باعث افزایش نرخ انتقال بالاتر در 802.11 b , 802.11a و 802.11 g شده است. در حقیقت لایه MAC برای همه فیزیکال‌ها یکسان است.
هر یک از لایه های 802.11 دارای دو زیر لایه می باشند:

PLCP در واقع یک لایه handshake است که واحدهای داده پروتکل MAC را قادر می‌سازد که بین ایستگاههای MAC روی PMD انتقال داده شوند, که روش انتقال و دریافت داده در محیط بی سیم می‌باشد. تا حدی, می توان PMDرا به عنوان یک سرویس انتقال بی سیم تصور کرد که توسط PLCP کنترل می‌ شود. زیر لایه‌های PLCP و PMD بر مبنای انواع 802.11 متغیر هستند. همه PLCP با صرفنظر از نوع فیزیکی 802.11, دارای داده‌های اولیه‌ای که واسط برای ارسال داده‌های هشت‌تایی بین MAC و PMD را فراهم می‌کنند, بعلاوه دارای توابع اولیه‌ای است که MAC را قادر می‌سازد که زمان شروع ارسالش را به فیزیکال اعلام کند و فیزیکال را قادر می‌سازد که به MAC  زمان کامل شدن ارسالش را اعلام کند.
در جهت دریافت, توابع اولیه PLCP از فیزیکال به MAC نشان می دهند که چه زمانی شروع به دریافت ارسال از ایستگاه دیگر کرده‌اند و چه زمان ارسال کامل شده است. برای پشتیبانی از (CCA) Clear channel assesment , همه PLCPها مکانیزمی برای MAC تدارک دیده‌اند که موتور CCA را reset کرده و برای فیزیکال وضعیت جاری محیط بی‌سیم را گزارش بدهد.
به طور کلی plcpها در 802.11  برطیق دیاگرام زیر عمل می‌کنند. وضعیت عملیاتی پایه, بر اساس روش Carrier sence clear channel assessment (CS/CCA) است. این رویه شروع سیگنال را از ایستگاههای مختلف تشخیص می‌دهد و معلوم می‌کند که آیا کانال برای ارسال  افراد است یا خیر. به محض دریافت یک TX و آغاز دادخواست, با تغییر PMD از دریافت به ارسال به وضعیت انتقال تغییر حالت داده و واحد داده پروتکل Plcp را می‌فرستد.  PLCP Protocol dataunit (PPDU) سپس, تصور می کند که TX تمام شده و به وضعیت (CAICCA) بر می‌گردد. PLCP وضعیت دریافت را زمانیکه رویه CS/CCA هدر PLCP و پریمبل آن را تشخیص می‌دهد, درخواست می‌کند اگر PLCP خطایی را تشخیص دهد, خطا را به MAC نشان میدهد و رویه CS/CCA  را پیش می‌برد.
دیاگرام وضعیت PLCP

لینک کمکی