فایل word بررسی و چگونگی توانبخشی مغز و اعصاب

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word بررسی و چگونگی توانبخشی مغز و اعصاب دارای 155 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی و چگونگی توانبخشی مغز و اعصاب  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

چکیده
این کتاب راهنما به عنوان یک ابزار دستوری و آموزشی برای کارآموزان توان بخشی سطح متوسط و پرسنل مراقب اولیه تهیه شد و تا از آن در کارشان با افرادی که دچار ضربه مغزی شده اند, خانواده های آنها و اعضای جامعه شان استفاده کنند.
توالی های رایج پزشکی, فیزیکی, شناختی  رفتاری صدمه مغزی یاد آوری شده اند. برای درک بهتر صدمه مغزی و حمایت از پروسه توان بخشی فرد صدمه دیده, کتاب راهنما روی اطلاعات پایه تاکید میکند تا از این طریق به پرستاران و اعضای جامعه که شامل معلمان و کارفرمایان بالقوه میشوند کمک کند.
دستورات ایمنی و راهنمای های مراقبتی تهیه شده اند, و همچنین تکنیک های آموزشی به فرد برای با آزمونی مهارتهای عملکردی در زمینه های حرکتی, ارتباطی و مراقبت شخصی کمک میکند. نویسندگان میدانند که تجهیزات پزشکی ویژه همیشه در دسترس نیستند, بنابراین پیشنهاد میشود که از مواد قابل دسترس برای ساخت وسایلی استفاده کنندکه به پشگیری از ایجاد بد شکلی ها کمک کرده و به فردی که نواقض فیزیکی دارد در انجام فعالیت های روزانه یاری برساند.
تصاویری هم تهیه شده اند تا به یادگیری بهتر راهنمایی های ایمنی, دستورات آموزشی و مراحل موجود در ساخت وسایل تطابقی ویژه کمک کنند.


پیش گفتار
توانبخشی پس از ضربه مغزی (TBI)  یک پروسه چالشی و پیچیده برای شخص صدمه دیده, خانواده و تمام پرسنل توانبخشی که در این پروسه شرکت میکنند می باشد. در بلایای طبیعی و جنگ ها که احتمال وجود افرادی که دچار ضربه مغزی شده اند زیاد است, به یک رویکرد جامع جهت برخورد با توانائی های متعددی که هر فرد صدمه دیده تجربه میکند نیاز است, همچنین پرسنل توانبخشی در کشور های در حال توسعه در مورد کارشان به اطلاعاتی درباره رویکرد جامع برای کار با فردی که دچار ضربه مغزی شده است نیاز دارند.
این کتاب راهنما مسئول این نیازها میباشد. کتاب راهنما برای کار فرد هم در زمینه خدمات مراقبت سلامتی کلی و هم در زمینه سرویس های توانبخشی, هم در سرویس های اضطراری و هم در سرویس های روزانه اختصاص داده شده است.
این کتاب راهنما میتواند برای آموزش پرسنل و به عنوان یک راهنما در هنگام کار با فرد ضربه مغزی شده استفاده شود.
همچنین ممکن است پرسنل بخواهند این کتاب راهنما را به اعضای خانواده فردی که ضربه مغزی شده است بدهند به این منظور که به خانواده ها برای درک محدودیت های متعددی که در عملکرد فرد در اثر ضربه مغزی به وجود می آید کمک کنند, و به آنها راهنمایی های در مورد شیوه های کمک در پروسه توانبخشی بدهند.
ما از افرادی که نیازهای این کتاب راهنما را تشخیص داده اند و برای تهیه آن تلاش کرده اند بی نهایت تشکر می کنیم. آقای Amit Pandya, به عنوان سرپرست, اداره Humanitarian Assistance, سازمان دفاع ایالت متحده (در حال حاضر یکی از اعضای کارمندان طراح امنیتی, اداره امنیت ایالت, دولت ایالات متحده) حمایت های بی دریغی از طرف سازمان دفاع ایالت متحده برای برقراری امنیت بودجه تخصیص داده شده به این کتاب راهنما نموده است.
با قدر دانی ویژه از Lyn Grakome, و دیگر نویسندگان.
Gray Goldberg, Md  Mediline dipasquale, Phd Tessa Hard, Phd Mary fran madde, otrl

هدف کتاب راهنما
هدف این کتاب راهنما کمک به آموزش کار آموزان توان بخشی در حد متوسط (MLRWS) و پرسنل مراقبت های اولیه ای (PHCP) است که با افراد دچار به ضربه مغزی   (TBI) کارمیکنند. بعد از آموزش, جای امیدواری است که این عنوان یک منبع مفید برای مرور ایده های توان بخشی و پزشکی مرتبط با افرادی دچار ضربه مغزی و مراقبان آنها باشد.
لیست مراجع (منابع)
منابع زیر برای توان بخشی افراد ناتوان موثر است. این منابع میتوانند در سازمان بهداشت جهانی(WHO) تهیه شوند.
آموزش در جامعه برای افراد ناتوان, Who1989
این چاپ شامل 35 کتابچه میباشد. معرفی نامه, 4 راهنما و 30 بسته آموزشی.
راهنما و بسته های آموزشی که مربوط به توانبخشی افراد صدمه دیده مغزی است در زیر لیست شده است.
این کتابچه ها به تنهایی موجود نیستند.
راهنمای معلمین مدرسه
راهنمای کمیته توانبخشی جامعه
بسته آموزشی برای اعضا خانواده شخصی که مشکل حرکتی دارد.
. بسته آموزشی 8- اطلاعات راجع به ناتوانی ها و اینکه ما چه کارهایی باید انجام دهیم.
. بسته آموزشی 9- چگونه از بد شکل شدن دست و پای بیمار جلوگیری کنیم.
. بسته آموزشی 10- چطور از زخم شدن پوست بیمار در اثر فشار جلوگیری کنیم.
. بسته آموزشی 12- چطور به شخص  آموزش دهیم از حالت نشسته به حالت ایستاده تغییر وضعیت دهد.
. بسته آموزشی 13- چطور به شخص آموزش دهیم که حرکت کند.
. بسته آموزشی 14- چطور به شخص آموزش دهیم از خودش مراقبت کند.
آموزش برای اعضای خانواده شخصی که دچار حمله میشود:
. بسته آموزشی 21- اطلاعات درباره ناتوانی و آنچه که شما میتوانید انجام دهید.
آموزش برای خانواده کودکی که دچار معلولیت است:
. بسته آموزشی 27- مدرسه
بسته آموزشی برای خانواده شخصی که دچار ناتوانی است:
. بسته آموزشی 29, فعالیت های خانه داری.
. بسته آموزشی 30, جایگزینی شغل

لینک کمکی