فایل word بررسي آزمايشگاهي عملکرد اگزرژي آب شيرين کن پلکاني خورشيدي متصل به گردآورنده فتوولتاييک حرارتي در نيروگاه برق زاهدان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word بررسي آزمايشگاهي عملکرد اگزرژي آب شيرين کن پلکاني خورشيدي متصل به گردآورنده فتوولتاييک حرارتي در نيروگاه برق زاهدان :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس بين المللي محيط زيست و منابع طبيعي

تعداد صفحات :12

چکیده مقاله:

در این مقاله به بررسی آزمایشگاهی عملکرد اگزرژی یک آب شیرین کن پلکانی خورشیدی متصل به گردآورنده فتوولتاییک حرارتی پرداخته شده است. گردآورنده فتوولتاییک حرارتی نقش پیش گرمکن آب شور در ورود به آب شیرین کن پلکانی, برق DC مورد نیاز رله های اتاق فرمان نیروگاه وتوان الکتریکی لازم برای پمپاژ سیال را در سیستم فراهم می کند و همچنین با خنک کاری پانل فتوولتاییک عملکرد الکتریکی آن را بهبود می بخشد. سه ازمایش با دبی های جریان مختلف (1, 3/5 و 7/5 لیتر بردقیقه) برای ایجاد رژیم جریان آرام, گذار و مغشوش در گردآورنده فتوولتاییک حرارتی بر روی آب شیرین کن متصل به گردآورنده فتوولتاییک حرارتی انجام شده است. پارامترهای مختلف جوی و عملکردی سیستم شامل شدت تابش خورشیدی, دمای محیط, دمای جاذب, دمای آب شور در نقاط مختلف دستگاه, ولتاژ مدار باز, جریان اتصال کوتاه و غیره اندازه گیری شده اند و با نوشتن بالانس انرژی برای حجم کنترل کل سیستم, راندمان اگزرژی سیستم برحسب این پارامتها معرفی شده است. از انجام این سه آزمایش, دبی جریان مناسب 1 لیتر بر دقیقه به دست آمد. چون این دبی کمترین ضخامت آب شور روی پله ها و بیشترین نرخ تولید آب شیرین را در اختیار می گذارد. حداکثر راندمان اگزرژی سیستم 6 درصد می باشد.

لینک کمکی