فایل word بررسی بهداشت مادران و نوزادان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word بررسی بهداشت مادران و نوزادان دارای 198 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی بهداشت مادران و نوزادان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

فهرست مطالب

1- اهداف و مراقبتهای دوران بارداری    3
 2- ارزیابی سلامت مادر در دوران بارداری   
 3- آموزش در ارتباط با مراقبت از خود   
 4- تغذیه در دوران بارداری   
 5- علائم هشدار دهنده در بارداری   
 6- ناراحتی های جزئی در دوران بارداری   
 7- ناراحتی های شایع در دوران بارداری   
 8- بررسی سلامت جنین   
 9- دوره بعد از زایمان   


مراقبتهای دوران بارداری
مراقبتهای دوران بارداریprenatal care به معنی مراقبت از مادر در طی حاملگی و قبل از لیبر می باشد که با هدف کاهش مرگ و میر پری ناتال انجام می شود. هر چه این مراقبت زودتر شروع شود بهتر است چون سبب می شود که پرستار اطلاعات پایه را از طریق معاینات فیزیکی و تست های آزمایشگاهی جمع آوری نماید.
اهداف مراقبت دوران بارداری
1-فراهم آوردن یک مادر سالم و آماده که ناراحتی های کمتری را تجربه کند 2- تعیین مشکلات بالقوه و یا عوارض هر چه سریعتر 3- انجام یک وضع حمل ایمن و تولد یک کودک سالم 4- آماده کردن پدر یا شریک جنسی طوریکه بتواند حداقل انتظارات مادر را فراهم نماید 5- آماده کردن خانواده برای تولد نوزاد جدید
ارزیابی سلامت مادر در دوران بارداری
معاینات اولیه ( ملاقات اول 45 دقیقه طول میکشد)
یک محیط راحت و ارتباطات باز فراهم و خصوصیات پرستار طوری باشد که مادر در طی اولین معاینات دوران بارداری احساس امنیت کند گرفتن یک تاریخچه کامل برای تعیین فاکتورهایی که میتواند اثرات منفی بر روی بارداری بگذارد ضروری است. معاینات فیزیکی نیز باید انجام شود.

لینک کمکی