فایل word بررسی آناتومی و فیزیولوژی چشم انسان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word بررسی آناتومی و فیزیولوژی چشم انسان دارای 130 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی آناتومی و فیزیولوژی چشم انسان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

فهرست مطالب

چکیده
مقدمه
1-آناتوموفیزیولوژی چشم انسان
2-نور و رنگ
الف-طیف مرئی و طول موجها
ب-شاخص های اصلی رنگ
ج-انواع نور رنگها
3-دمای رنگ و باز سازی رنگ
4-فیلترهای خاص عکاسی رنگی
5-ادراک رنگ و انواع کنتراست رنگ
6-تاثیرات روانی رنگ
7-حضور نمادین رنگ
8-نقش رنگ در ترکیب بندی
9-تاثیرات متفاوت رنگ در اقوام و ملل مختلف
10-نتیجه گیری
11-منابع

چکیده

همان گونه که از عنوان پایان نامه پیداست, تحقیق د ر مقوله رنگ و تاثیر آن بر بیننده هدف کلی پایان نامه است. در این راستا د ر بخش های نخستین سعی بر این بوده است که تعریفی علمی از رنگ و نور , انواع نور – رنگها , شرح مختصری درباره دمای رنگ, بازسازی رنگ در امولسیونهای مختلف و فیلترهایی که در عکاسی به شیوه رنگی به کار می‌روند, بیان شوند.


مقدمه
ابداع عکاسی این امکان را فراهم ساخت که اشیا , اماکن, مناظر و حتی آدم های عادی گرداگرد ما بتوانند نقشی نمادین اجرا نمایند و در مسیر ذهنی معنا آفرینی و محتوایابی تاثیر  روشنی بر جای گذارند. دیدن این موضوعات عادی طبیعی با چشم هر چند ممکن است احساس برانگیز باشد یا حتی یاد آور خاطره‌ای باشد اما کمتر می‌تواند نمادین, معنی ساز یا محتوا آفرین بوده, ذهن را به حقیقتی ورای خود موضوع سوق دهد مگر آن که چشمی که می‌بیند, چشم حقیقت بین عارفی باشد. این در حالی است که اگر همین اشیا ,‌مناظر و موضوعات را اشکال و خصوصیات بصری متفاوتشان در قاب عکسی حضور یابند از مرتبه فردیت خود بالاتر رفته, حکم نمونه نوعی (نمونه عام) پیدا می کنند. یک درخت پیش از آن که در قاب دوربین قرار گیرد, درخت معینی است که در جای معینی روییده است اما با قرار گرفتن در عکس نمونه عام تمام درختان مشابه شده, باز آفرین معنای کلی درخت خواهد بود. بدین ترتیب وقتی یک شی در عکسی حضور می‌یابد, اعتباری بیش از فردیت خود می‌یابد و هم از این رو می تواند به شکلی خاص‌تر اثر گذارد و در کنار آن قوی‌تر نماد سازی کند یا ژرف‌تر معنا آفرینی نماید. بی جهت نیست که دیدن جهان و پدیده‌های آن در عکس نه تنها تکراری و کسل کننده نیست بلکه در این مهمانی جدید چشم‌ها «دیدن» حقایقی بر  بیننده عکس آشکار می شود که کمتر از رویت واقعی و طبیعی جهان با چشم حاصل می‌شود.الف-منابع فارسی
1-گل و گلاب, داریوش؛ عکاسی رنگی؛ انتشارات داریوش؛ تهران؛ 1361.
2-لاموره, ژان؛ صافی‌ها, ترجمه پیروز سیار؛ انتشارات سروش؛ تهران؛ 1376.
3-خطیر, ضیا الدین؛ ظهور و چاپ رنگی؛ انتشارات سروش؛ تهران؛ 1364.
4-فی نینگر, آندریاس؛ تکنیک عکاسی؛ ترجمه نصرا… کرائیان؛ انتشارات شباهنگ؛ تهران؛ 1372.
5-لوشر, مارکس؛ روان شناسی رنگها؛ ترجمه ویدا ابی زاده؛ شرکت نشر و پخش ویس؛ 1369.
 
ب-منابع لاتین
1-Strobel Leslie, Compton John, Current Ira, Zakia Richard, Photographic Materials and Processes, Focal Press, London, 1986.
2-The Editors Of Time – Life Books, Light and Film, Time – Life, New York, 1973.
3- The are of colour photography, john hedgecoe, octopus publishing group ltd, 1999, London.

لینک کمکی