فایل word ازدواج و مسائل بهداشتی آن

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word ازدواج و مسائل بهداشتی آن دارای 56 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word ازدواج و مسائل بهداشتی آن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

اهمیت بهداشت ازدواج را تشریح کنید؟
داشتن آمادگی جسمی و روحی لازم برای ازدواج, علاوه بر تحکیم بنیان خانواده موجب تضمین سلامت فرزندان خواهد بود. اطمینان از مبتلا نبودن زوجین به بیماری مسری, نداشتن اعتیاد و بیماری روانی شدید و غیرقابل کنترل, نبود زمینه مشترک بروز بیماریهای ژنتیک در زوجین و داشتن شناخت لازم در مورد فیزیولوژی جنس مخالف از جمله مواردی است که در بهداشت ازدواج, به آنها پرداخته می شود.
2-    آزمایشهای لازم قبل از ازدواج را نام ببرید؟
این آزمایشها شامل آزمایش خون (از نظر وجود کم خونی و بیماری تالاسمی و نیز تشخیص گروههای خونی) و آزمایش ادرار (از نظر وجود بیماری مقاربتی و اعتیاد) است و در صورت نیاز, آزمایشهای تکمیلی انجام می شود.
3-    ازدواجهای فامیلی را تعریف کنید؟
عبارت است از ازدواج بین دو نفر که با یکدیگر خویشاوند هستند و دارای ژنهای مشابه با ساختمان یکسان اند و ژنهای مشابه را از اجداد و گذشتگان مشترک دریافت کرده اند.
4- انواع بیماریهایی که در اثر ازدواجهای فامیلی افزایش می یابد را نام ببرید؟
دیابت, انواع سرطانها, فشار خون, میگرن, تالاسمی, زخم معده, کند ذهنی, میکروسفالی, بیماری داسی شدن سلولهای خونی, فنیل کتونوری, بیماری روانی, انواع اختلالات متابولیسم, ناشنوایی, نقایص مادرزادی.
5- بروز بیشتر اختلالات مادرزادی در ازدواجهای فامیلی در اثر چیست؟

لینک کمکی