فایل word مصرف انرژي در شبکه هاي توزيع هواي فشرده و بررسي فرآيند بهينه سازي انرژي در کارخانجات کشور ( مطالعه موردي: کارخانجات نساجي)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مصرف انرژي در شبکه هاي توزيع هواي فشرده و بررسي فرآيند بهينه سازي انرژي در کارخانجات کشور ( مطالعه موردي: کارخانجات نساجي) :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : پنجمين کنفرانس بين المللي رويکردهاي نوين در نگهداشت انرژي

تعداد صفحات :12

چکیده مقاله:

مشکلات موجود در افزایش ظرفیت تولید انرژی, خصوصاً انرژی الکتریکی و افزایش روز افزون تقاضا برای آن موجب می گردد که سازمان های مختلف در پی راهکارهایی مناسب برای بهینه سازی مصرف انرژی و مدیریت سمت تقاضا باشند. با استفاده از روش مهندسی , به عنوان ابزاری قدرتمند جهت بهبود بهره وری و بهینه سازی انرژی, می توان به این هدف دست یافت. دراین تحقیق به بررسی میزان تلفات شبکه های توزیع هوای فشرده در تعدادی از کارخانجات نساجی کشور پرداخته شده ودر این رابطه راهکارهای عملی ارائه گردیده است. نتایج بررسی ها و اندازه گیری های انجام شده, نشان می دهد که بکارگیری این راهکارها که عمدتاً بدون هزینه و یا با هزینه اندکی قابل اجرا هستند, تلفات شبکه های توزیع هوای فشرده را بطور چشمگیری کاهش می دهند. با کاهش تلفات هوای فشرده, زمان کارکرد کمپرسورهای هوا و نیز تعداد دفعات تحت بار قرار گرفتن آن ها کاهش می یابد که سبب کاهش استهلاک کمپرسورها و مصرف انرژی الکتریکی وکاهش هزینه های پرداختی برق کارخانه شده است.در پایان , موارد مذکور جمع بندی شده, نتیجه گیری, بحث و مقایسه کاربردهای مدیریتی و پیشنهادهای مرتبط با آن جهت پیگیری تحقیقات مشابه در آینده ارائه شده است

لینک کمکی