فایل word مقاله بررسي ميسان مقادير و سمت وسوي باد ها در ناحيه قمبراي استفاده بهينه از پتانسيل موجود انرشي باد منطقه در راستاي پايش پدافند زيستي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله بررسي ميسان مقادير و سمت وسوي باد ها در ناحيه قمبراي استفاده بهينه از پتانسيل موجود انرشي باد منطقه در راستاي پايش پدافند زيستي :

چکیده:
بررسی ومطالعه رژیم باد قم و شناخت الگوی وزش باد سطح زمین در این شهرستان می تواند کمک موثری را در برنامه ریزی و تصمیم گیری های امور زیربنایی مختلف و استفاده بعنوان انرژی پاک و هم چنین پیش گیری از رخداد یا کاهش خسارات زیست محیطی ارائه کند. قرار گرفتن شهرستان قم در منطقه خشک و بیابانی و وجود بادهای شدیدی که طی فصول مختلف سال و از سمت ها متفاوت در این شهرستان می وزند, همواره اغلب فعالیت های بخش های مختلف کشاورزی, صنعتی و گردشگری مذهبی آن را تحت تاثیر قرار می دهند. در این مقاله سعی شده است با استفاده از آمار 21 ساله 1386- 1366 ایستگاه هواشناسی سینویتیک شهرستان قم و رسم گلبادهای بلندمدت سالانه, فصلی و ماهانه, رژیم وزش باد در استان تعیین و بررسی شود. به طور کلی فراوانی وزش بادهای غربی در قم بیشتر ازدیگر بادها است. با توجه به کویری و بیابانی بودن بخش شرقی قم, علت افزایش گرد و غبار در سط منطقه طی فصول گرم, وزش بادهای شرقی است.

لینک کمکی